Autosedačky

Autosedačky

Autosedačky jsou rozděleny dle hmotnosti dítěte. Samotný věk není dostatečným kritériem pro výběr, rozhoduje hmotnost a také výška dítěte. Ze skupiny 1 (9-18 kg) do skupiny 2-3 (15-36 kg) přejděte tehdy, když dítě překračuje hmotnostní limit nebo linie očí vyčnívá nad horní hranu sedačky. Pro autosedačku 15-36 většinou stačí výška dítěte cca 94 cm, váha 15 kg a věk 2,5 let, autosedačka vydrží dítěti do 12 let, 150 cm nebo 36 kg. 

 

Pro zvýšení bezpečnosti přepravy dětí v autosedačkách je často používán systém Isofix - standardizovaný systém ukotvení dětské autosedačky v automobilu.

 

Systém Isofix vytváří pevné spojení dětské autosedačky a karoserie vozidla, čímž snižuje riziko zranění dítěte přepravovaného na sedačce. Spojení dětské sedačky a karoserie je realizováno pomocí pevných třmenů, které se zachytávají do připravených na karoserii. Výhodou systému Isofix je snadnost a spolehlivost použití, a především pevnost ukotvení sedačky do vozidla. Kotevní body systému Isofix naleznete na krajích zadních sedadel.

 

Některé autosedačky mohu být vybaveny systém Top Tether, který doplňuje systém Isofix a ještě více zvyšuje bezpečnost přepravy dětí tím, že umožňuje horní ukotvení. Stejně jako pro systém Isofix musí být i pro systém Top Tether ve vozidle speciální úchytné prvky, především starší auta je nemají. Dodatečné kotvící body jsou většinou integrovány na zadní straně sedačky vašeho vozu, nebo jsou umístěny v podlaze zavazadlového prostoru. Díky systému Top Tether je sedačka lépe fixována čímž se snižuje zatížení hlavy při čelním nárazu.

Autosedačky

Grid
List

Existuje 164 produktů.

Zobrazení 1-27 z 164 položek

Aktivní filtry